• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Пів мільйона підписів за один тиждень: в Італії хочуть провести референдум за легалізацію канабісу

В Італії вже наступного року можуть провести референдум про легалізацію вирощування і вживання канабісу. Понад півмійльона підписів за це зібрали всього за тиждень

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні DPA, передає "ДС".

Прихильники референдуму зібрали необхідні 500 000 підписів станом на суботу, всього через тиждень після того, як петиція була розміщена в мережі.

"Це незвичайний день не тільки для організаторів, а й для громадян", — заявила прихильниця референдуму Емма Боніно, сенаторка, колишня комісарка ЄС і колишня міністерка закордонних справ.

Прихильники референдуму мали до кінця вересня зібрати необхідну кількість підписів. У суботу вони закликали людей продовжити голосування на всякий випадок.

Тепер Касаційний суд як вища інстанція повинен вирішити, чи дотримані всі формальні вимоги до референдуму. Тоді італійці зможуть проголосувати з цього питання вже навесні 2022 року.

Референдум спрямований на внесення поправок в закон 1990 року, згідно з яким продаж марихуани карається тюремним увʼязненням від двох до шести місяців, а володіння травичкою для особистого користування карається позбавленням водійських прав.

Серед країн-членів ЄС Португалія, Чехія та Естонія декриміналізували вживання канабісу. Раніше на цьому тижні партія'Зелених" Фінляндії також запропонувала скасувати кримінальну відповідальність за канабіс, що викликало різку реакцію інших великих партій.

Відзначимо, 13 липня Верховна Рада України не підтримала законопроєкт, який передбачав легалізацію медичного канабісу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua