• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

За накатаним сценарієм: Росія не пускає до українцю Грибу ні консулів, ні адвоката

Реклама на dsnews.ua
Російські спецслужби досі не допустили до українця Павла Грибу ні представників МЗС України, ні адвоката

Про це сказав начальник управління консульської забезпечення Департаменту консульської служби МЗС Василь Кирилич, повідомляє "ДС" з посиланням на УП.

Він зазначив, що відповідно до консульської конвенції між Україною і РФ, російські правоохоронні органи повинні забезпечити доступ до затриманого адвоката протягом 4 днів. Однак досі цього не зробили.

"Консули генерального консульства в Ростові-на-Дону 31 серпня і 1 вересня прибули до управління федеральної служби безпеки Російської Федерації у Краснодарському краї з метою зустрічі з ув'язненим", - повідомив він.

"Однак вони не були допущені до затриманому громадянину України, що є грубим порушенням консульської конвенції між Україною і Росією в частині, що стосується вимоги забезпечення російськими компетентними органами реалізацію права консульської посадової особи відвідати затриманого. В тому числі і надання йому необхідної правової допомоги не пізніше, ніж через 4 дні після арешту. А він, як повідомляється в офіційному повідомленні генерального консульства України, був затриманий 25 серпня", - сказав Карилич.

Як повідомляла "ДС", 24 серпня в Білорусі пропав син українського офіцера Ігоря Гриба 19-річний Павло. Він поїхав в Гомель на зустріч з дівчиною з Росії, з якою познайомився у соціальній мережі.

Ігор Гриб, який прибув в Білорусь у пошуках сина, з'ясував, що Павло знаходиться в розшуку за ст. 205 КК РФ (терористичний акт), ініціатором є ФСБ Росії. При цьому Павло не воював в АТО і не служив у силових структурах України. Молодий чоловік є інвалідом і змушений постійно приймати підтримуючі препарати.

Чернігівська прокуратура порушила кримінальне провадження за фактом зникнення Павла Гриба по 1 ч. ст. 115 КК України (умисне вбивство).

Пізніше виявилося, що він перебуває в Слідчому ізоляторі російського Краснодара.

    Реклама на dsnews.ua