• USD 27.6
  • EUR 32.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

По старій дружбі: Росія хотіла відібрати у Лукашенка 95% повноважень

Реклама на dsnews.ua
Російська Федерація в 2019 році пропонувала Мінську передати на наднаціональний рівень 95% повноважень

Таку заяву зробив білоруський посол в РФ Володимир Семашко під час онлайн-конференції до Дня незалежності Білорусі, передає "ДС" з посиланням на БелТА.

"Я згадую 13 лютого 2019 року, коли в Сочі нам поклали перше речення (не буду називати авторів з російської сторони). І коли ми подивилися і його передали президенту, президент запросив мене, і я кажу: ну, це повне "руки вгору" називається. Я навіть не буду далі епітети продовжувати: там було все віддати нагору і, по-моєму, залишалося пару моментів таких, як у нас міліція, у вас поліція і так далі. Але так не може бути", - розповів посол Білорусі у РФ.

В якості прикладу він навів Європейський союз, де нарахував лише 18% функцій, які віддані були на наднаціональний рівень

"А в тому документі, який нам 13 лютого 2019 року запропонували, я нарахував 95% наднаціональних функцій", - додав Семашко.

Говорячи про введення спільної валюти у Союзній державі, посол зазначив, що, незалежно від розмірів економік, в єдиному емісійному центрі має бути рівноправність.

"Якщо приймається якесь рішення щодо емісії, девальвації, то воно повинно прийматися консенсусом. Тоді не ущемляються інтереси ні однієї, ні іншої сторони", - сказав Володимир Семашко і додав, що податкове та митне законодавство в силу відмінностей в економіці не можуть бути однаковими, переписаними під копірку, вони повинні бути уніфікованими.

"Треба розумно підійти до цього питання, ні в Росії, ні в Білорусі ніхто не хоче втрачати свій національний суверенітет", - заявив посол.

    Реклама на dsnews.ua