• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Поблажок чекати не варто: експосол США в Росії розповів про "сувору любов" Байдена до України

Реклама на dsnews.ua

Обраний президент США Джо Байден ставиться до України суворо, незважаючи на позитивне сприйняття нашої країни

Таку думку висловив колишній посол США в РФ, ексзаступник генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу, передає "ДС" з посиланням на Гордон.

"Як раніше, так і тепер ставлення Байдена до України можна буде охарактеризувати виразом tough love ("сувора, жорстка любов" — " ДС "). Що я хочу цим сказати? Україні не варто чекати від Байдена поблажок, тому що він бажає, щоб ви завершили розпочаті політичні, економічні та судові реформи, оскільки тільки так ваша країна зможе успішно протистояти російській агресії і не дати Росії поглинути себе. На жаль, всі ці реформи ще не реалізовані", — сказав дипломат.

Крім того, Вершбоу висловив припущення, що Байден "буде рішуче налаштований на те, щоб домагатися формування єдиного західного фронту, щоб політика США та їхніх європейських партнерів щодо України була узгодженою".

"Я також впевнений в тому, що Байден продовжить надавати військову допомогу Україні і ще більш наполегливо проводити політику санкцій, що мають стратегічний ефект, щоб змусити Росію змінити свою поведінку. І, звичайно, він продовжить підтримувати проведення реформ у вашій країні", — сказав дипломат .

Він висловив упевненість, що нова адміністрація США буде не тільки "намагатися брати активну участь в переговорах" щодо України, але і "вести паралельні прямі переговори, що стосуються української тематики, з Росією".

"Мета цих переговорів — змінити поведінку Росії та її політику, нарешті вивести ситуацію з застою, в якому вона знаходиться, і домогтися позитивних зрушень в реалізації Мінських угод. Думаю, що Байден постарається активніше використовувати принцип батога і пряника. Під батогом я розумію більш динамічний підхід до санкцій. Він буде полягати не в тому, щоб продовжувати їх, а в тому, щоб посилювати. а під пряником — що ми дамо зрозуміти Росії, що у неї є вибір: якщо вона змінить свою політику, то відносини будуть поступово поліпшуватися, а санкції — слабшати. адже вони введені не назавжди", — вказав Вершбоу,

Нагадаємо, інавгурація обраного президента США Джо Байдена 20 січня відбудеться у форматі телевізійного шоу.

За словами заступника голови Офісу президента Ігоря Жовкви, Україна запросить Джо Байдена і інших світових лідерів до Києва на святкування Дня Незалежності 24 серпня.

    Реклама на dsnews.ua