• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Майже половина росіян виправдали сталінські репресії

Реклама на dsnews.ua
43% росіян переконані в необхідності сталінських репресій, без яких, на їх думку, було неможливо зберегти порядок в країні

Про це свідчать дані опитування, проведеного Всеросійським центром вивчення громадської думки (ВЦВГД), інформує "ДС".

"Істотне число респондентів (43%), що чули про репресії, схильні погоджуватися з думкою, що без здійснення репресій неможливо було зберегти порядок в країні. Незгодних з цим, категорично засуджують репресії, лише трохи більше - 49% серед усіх опитаних, 57% - серед тих, у чиїх родинах були репресовані", - йдеться в матеріалах ВЦВГД.

На думку респондентів, жертвами репресій ставали або незгодні з політикою влади (так вважають 37% опитаних) і користуються авторитетом у народу (22%), або зрадники і змовники (24%), злодії і злочинці (23%). Кожен десятий вважає, що репресій у часи Сталіна частіше піддавалися представники окремих етнічних груп.

При цьому майже три чверті (72%) росіян, чули про репресії, вважають необхідним "якомога більше розповідати про жертви каральної машини сталінської епохи підростаючому поколінню, щоб подібне ніколи не повторилося". Проте кожен п'ятий респондент (22%), навпаки, вважає, що подібні розмови повинні бути зведені до мінімуму, так як негативно позначаються на іміджі країни.

Опитування було проведено 9-10 червня серед 1,2 тисячі респондентів старше 18 років. Дослідження виконувалося у формі телефонного інтерв'ю, статистична похибка не перевищує 3,5%. Це опитування став першим з циклу досліджень, які присвячені темі масових репресій XX століття і проходять при співпраці ВЦВГД, музею історії Гулагу та Фонду пам'яті.

Як повідомляла "ДС", соціологи "Левада-Центру" попросили росіян назвати найвидатніших людей усіх часів і народів. У підсумку перше місце посів Йосип Сталін (38%).

    Реклама на dsnews.ua