• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Польща готується прийняти репатріантів з колишнього СРСР

Реклама на dsnews.ua
Програма про повернення депортованих осіб та їх нащадків буде працювати 10 років

Уряд Польщі у найближчі місяці представить новий закон про репатріацію, згідно з яким в країну зможуть повернутися поляки з колишнього СРСР. Про це в понеділок оголосила уповноважений уряду з питань міжнародного діалогу Анна Марія Андерс, передає "ДС" з посиланням на Deutsche Welle.

За її словами, мова йде про нащадків тих поляків, які при Сталіні були депортовані з Східної Польщі в Сибір чи Казахстан. Андерс також наголосила, що новий закон дозволить їм повернутися до Польщі протягом десяти років. Всього по програмі передбачається переселити близько 10 тисяч осіб.

Програма буде працювати 10 років.

Як передає Polskie Radio, в першу чергу це буде стосуватися репресованих осіб та їх нащадків.

Як повідомляла "ДС", 22 січня міністр економічного розвитку Польщі Матеуш Моравецький на форумі в Давосі заявив, що його країна прийняла 350 тисяч українських біженців. Раніше прем'єр-міністр Беата Шидло в ході дебатів у Європарламенті щодо ситуації в Польщі заявила, що її країна прийняла близько 1 млн мігрантів з України.

Читайте також:

У свою чергу посол України в Польщі Андрій Дещиця уточнив, що українці, які перебувають на польській території, не є біженцями, а економічними мігрантами. Також посол додав, що в минулому році польську візу отримали півмільйона українців, а 65 тис. громадян - право на перебування в країні.

    Реклама на dsnews.ua