• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Польща і Данія прокладуть газопровід через Балтійське море

Реклама на dsnews.ua
У п'ятницю, 30 листопада, уряди Польщі і Данії домовилися про прокладання газопроводу по дну Балтійського моря для постачання норвезького газу в Польщу

Про це повідомляє "ДС" з посиланням на DW.

Як повідомляється, газопровід під назвою "Baltic Pipe", довжина якого повинна скласти 900 кілометрів, має розпочати свою роботу в 2022 році, коли завершиться контракт між Польщею і російською компанією "Газпром".

"Сьогодні нам вдалося зробити квантовий стрибок в сторону безпеки і незалежності польського енергетичного сектора. Було прийнято інвестиційне рішення про створення стратегічного газопроводу "Baltic Pipe", який дозволить імпортувати газ з норвезького шельфу через Данію", - заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Як повідомили польський газовий оператор GAZ-SYSTEM SA і датський Danish Energinet SOV, компанії розробили угоду, що передбачає введення газопроводу в експлуатацію 1 жовтня 2022 року.

Відзначається, що потужність газопроводу "Baltic Pipe" між Польщею та Данією становитиме до 10 млрд кубічних метрів газу в рік. Крім того, проект отримав фінансову підтримку ЄС на суму 51,4 млн євро з Європейського механізму підключення.

    Реклама на dsnews.ua