• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Польща надумала купити в Австрії територію колишнього табору смерті

Реклама на dsnews.ua
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що його уряд хоче купити в Австрії території колишнього нацистського табору смерті Маутхаузен-Гузен, де десятки тисяч поляків були вбиті під час Другої світової війни

Заснований в 1938 році в Австрії Маутхаузен-Гузен був першим табором смерті, який нацистська Німеччина побудувала в окупованої Австрії, передає "ДС" з посиланням на АР.

До звільнення табору союзними військами в 1945 році близько 335 тисяч осіб містилися там в умовах, які призвели до масової загибелі людей.

Серед ув'язнених були критики нацизму, комуністи, гомосексуалісти, польські інтелектуали, іспанці і російські військовополонені.

Сьогодні в районі колишнього табору смерті побудовані житлові будівлі розташовані офіси австрійських компаній. Уряд Польщі каже, що це не відповідає духу місця, на якому вони розміщені.

За словами Моравецького, Варшава запропонувала купити ділянку в Австрії, щоб зберегти пам'ять про жертви нацистського режиму.

"Ми не можемо допустити, щоб території колишніх таборів смерті перетворилися в місця, які не варті пам'яті", - заявив Матеуш Моравецький.

З такою заявою Моравецький виступив в іншому колишньому таборі смерті Аушвіці, куди напередодні з першим візитом приїхала німецький канцлер Ангела Меркель.

    Реклама на dsnews.ua