• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Польський парламент погодився на санкції Євросоюзу

Реклама на dsnews.ua
Польський Сейм схвалив судову реформу, надавши парламенту де-факто контроль над обранням суддів, незважаючи на критику з боку ЄС

Про це "ДС" повідомляє з посиланням на Reuters.

Закон, якщо його схвалить Сенат і підпише президент Анджей Дудою, посилить напруженість у відносинах з ЄС, який погрожував судовими позовами у зв'язку з цією рефрмой.

Правщая партія "Право і Справедливість" (Піс) стверджує, що судова система повинна бути змінена для боротьби з корупцією та підвищення ефективності судів.

Нагадаємо, в п'ятницю, 8 грудня, Венеціанська комісія озвучила свій висновок щодо суперечливої судової реформи в Польщі, зазначивши, що реформа створює серйозні ризики для всіх складових судової системи Польщі.

Як повідомляла "ДС", раніше депутати Європейського парламенту підтримали резолюцію щодо Польщі, яка де-факто запускає процедуру введення санкцій з-за цієї реформи.

Міністерство закордонних справ Польщі у свою чергу назвало резолюцію політизованою.

18 липня Сенат проголосував за поправки до закону про судову систему. Вони підпорядковують Верховний суд Міністерству юстиції і посилюють вплив уряду на призначення суддів. Також змінюється порядок обрання суддів Верховного суду і передбачається можливість їх відставки.

Законопроект про судову реформу в самій країні призвів до масштабних акцій протесту. Опозиція вважає, що його твердження зробить суди залежними від правлячої партії.

    Реклама на dsnews.ua