• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Помпео не проти бачити Росію на саміті G7

Реклама на dsnews.ua
Рішення про участь президента Росії Володимира Путіна на саміті "Великої сімки" буде приймати американський лідер Дональд Трамп, але Штати повинні продовжувати переговори з Кремлем

Про це заявив державний секретар США Майк Помпео, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Як зазначив американський держсекретар, Вашингтону потрібно більше говорити з Москвою, але рішення про запрошення Росії на саміт приймає Трамп.

"Що стосується Росії і G7. Коли вони були в ній ("Великої сімки" - ред.) - вони приносили проблеми. Зараз вони поза її, але вони продовжують представляти для нас ризик. Ми повинні розмовляти з росіянами. Президент вирішує, які гості приїдуть на саміт, це його рішення, і я, звичайно, залишу це на його розсуд. Але я впевнений, що дуже важливо частіше взаємодіяти з Росією", - сказав Помпео.

Нагадаємо, саміт G7 повинен був пройти в кінці червня в США. Однак з-за складної епідемічної ситуації був перенесений на вересень. Дональд Трамп заявив, що збирається запропонувати Австралії, Індії, Південної Кореї та Росії приєднатися до саміту. За словами глави Білого дому, присутності Росії в G7 вимагає здоровий глузд.

Як повідомляла "ДС", Канада і Великобританії заявили, що не підтримують ініцітіву Трампа з запрошенням Росії на саміт. Негативно до цього поставилися і в Німеччині.

У Франції заявили, що рішення з цього питання повинна приймати вся "Сімка", а не одноосібно США. І основою для прийняття відповідного рішення повинно бути виконання Мінських угод.

Україна заявила, що пропозиція президента США Дональда Трампа про запрошення Росії на саміт "Великої сімки" буде мати негативні наслідки і продемонструє ефективність політики Кремля у відносинах з демократичними країнами.

    Реклама на dsnews.ua