• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Помпео відніс Голани до Ізраїлю

Реклама на dsnews.ua
Держсекретар США Майк Помпео заявив, що поселення, збудовані Єрусалимом для палестинців, дають підстави для того, щоб віднести Голанські висоти

Про це повідомляє The New York Times, інформує "ДС".

Раніше про наміри Помпео зробити відповідну заяву повідомило AP.

Держсекретар США заявив, сто побудовані Ізраїлем на Західному березі річки Йордан поселення для палестинців не є порушенням міжнародного права, а всі юридичні питання, пов'язані з цими поселеннями, повинні вирішуватися ізраїльськими судами.

Громадське уточнює, що в минулому Сполучені Штати керувалися юридичним висновком Державного департаменту від 1978 року (відомий також як меморандум Гансела за прізвищем автора - юридичного радника Державного департаменту Герберта Гансела). Згідно йому, цивільні поселення на окупованих територіях є несумісними з міжнародним правом".

За словами Помпео, таке визначення статусу поселень на Західному березі "не сприяло справі миру".

"Гірка правда така: конфлікт ніколи не буде мати юридичного рішення, а суперечки з приводу того, хто правий, а хто - ні з точки зору міжнародного права, ніколи не приведуть до світу", - заявив Помпео.

До грудня 2016 року Рада безпеки ООН прийняла резолюцію, яка закликала Ізраїль припинити будівництво поселень на окупованих палестинських територіях. Тоді "за" проголосували 14 країн, у тому числі й Україна, а Сполучені Штати - утрималися. Ізраїль різко відреагував на ухвалення резолюції, викликавши послів країн, що підтримали документ, і обмеживши співробітництво з ООН.

Це не перший крок Сполучених Штатів в міжнародно-правових питаннях на користь Ізраїлю. У березні Дональд Трамп підписав декларацію, згідно з якою офіційно визнав ще одну окуповану територію - Голанські висоти - територією Ізраїлю.

    Реклама на dsnews.ua