• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Помпео закликав владу Білорусі припинити репресії та провести нові вибори

Реклама на dsnews.ua

Держсекретар США Майк Помпео прокоментував доповідь ОБСЄ з рекомендаціями щодо виходу з політичної кризи в Білорусі

Доповідь була опублікована 5 листопада, передає "ДС" з посиланням на "Голос Америки". У неї описуються систематичні порушення прав людини та зловживання, масово і безкарно вчинені білоруською владою як під час президентських виборів 9 серпня, так і після оголошення Олександра Лукашенка переможцем.

В ОБСЄ також підтвердили інформацію про дії влади щодо мирних демонстрантів, опозиційних активістів і журналістів, включаючи тортури, безпідставні затримання, обмеження свободи вираження думок і мирних зібрань.

Коментуючи доповідь, Майк Помпео засудив дії Мінська і закликав владу Білорусі припинити репресії та провести нові вибори.

"Нас все так же надихають стійкість і гідність білоруського народу. Сполучені Штати, як і раніше, закликають білоруську владу припинити репресії та прислухатися до вимог білоруського народу про проведення вільних і справедливих виборів під незалежним наглядом", — заявив держсекретар.

На думку Помпео, рекомендації, викладені в звіті, можуть стати планом, яким влада Білорусі має скористатися для виходу з кризи.

Зокрема, в ОБСЄ пропонують заснувати в країні спільну наглядову місію за участю Бюро з демократичних інститутів і прав людини, покласти край насильству щодо громадян, притягнути до відповідальності всіх винних у вчинених порушеннях, звільнити всіх несправедливо затриманих і почати конструктивний діалог з представниками політичної опозиції і громадянського суспільства.

Як писала "ДС", посли країн-членів Європейського Союзу узгодили санкції відносно самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

    Реклама на dsnews.ua