• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Поставок COVID-вакцин із Індії не буде до жовтня, — Reuters

Індія не відновлюватиме великі експортні поставки вакцин від COVID-19 принаймні до жовтня, оскільки препарати направляють для внутрішнього використання, щоби зупинити спалах коронавірусу в країні

вакцина
вакцина
Реклама на dsnews.ua

Про це Reuters повідомили три джерела в уряді Індії, передає "ДС".

Таким чином, більш тривала, ніж очікувалося, затримка посилить дефіцит поставок вакцин від коронавірусу в рамках глобальної ініціативи COVAX.

Борючись із найбільшим у світі стрибком зараження коронавірусом, Індія місяць тому припинила експорт вакцин після того, як пожертвувала і продала більше 66 млн доз препаратів. Даний крок змусив країни, включаючи Бангладеш, Непал, Шрі-Ланку і багато країн Африки, шукати альтернативні поставки COVID-вакцин.

Всесвітня організація охорони здоров'я, яка є одним із керівників програми COVAX, раніше закликала виробників вакцин за межами Індії заздалегідь забезпечити поставки для глобальної ініціативи, з огляду на брак вакцин із Індії.

Джерела Reuters на умовах анонімності, повідомили, що вакцинація в Індії тепер буде пріоритетною, оскільки число інфікованих коронавірусом у країні перевищило 25 мільйонів, а щоденна кількість смертей досягла рекордного рівня.

"Ми не повинні офіційно повідомляти всім країнам (про припинення експорту, — ред.), тому що не зобов'язані це робити. Це було внутрішнє обговорення, і деякі країни попросили не очікувати зобов'язань із експорту, з огляду на поточну ситуацію в Індії", — повідомило джерело.

Два інших джерела повідомили, що точні терміни відновлення експорту можуть змінитися в залежності від того, як скоро Індія зможе взяти під контроль другу хвилю коронавірусу.

Раніше очікувалося, що експорт доз відновиться у червні.

Нагадаємо, що першу партію вакцини Україна отримала саме з Індії — це препарат Covishield. Частина населення отримала першу дозу саме цього препарату.

Як повідомляла "ДС", у вівторок, 18 травня, в Україні прибула друга партія вакцини від коронавірусу компанії Pfizer.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua