• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Постпред України при ООН розповів, чому Росія хоче скликати саміт "Великої п'ятірки"

Реклама на dsnews.ua

Російська Федерація хоче провести саміт за участю лідерів п'яти постійних членів Радбезу ООН для піару політичного та пропагандистського проекту Кремля

Про це заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ" .

"Так званий "саміт держав", які є необраними (постійними) членами Ради, якщо він і відбудеться, то не буде мати формального ставлення до Організації ООН та її держави-члени не розглядали питання такого саміту, не приймали ніяких рішень по його проведенню і не надавали будь-якого мандату необраним членам вирішувати за інших глобальні питання", — зазначив представник України.

Тому, за його словами, можливі рішення, які можуть бути прийняті на зустрічі держав "п'ятірки", будуть стосуватися тільки учасників зустрічі і не підлягають автоматичної імплементації в ООН.

"Це важливо, оскільки у ЗМІ іноді лунають суперечливі повідомлення про майже "історичне" значення такої зустрічі. Тому хочу всіх заспокоїти: ніякої "Ялти-2" (повторення Ялтинської конференції. — ред.) у сучасному світі бути не може. Є статут ООН, який, хоча і має певні недоліки з урахуванням викликів сучасності, але все ж залишається "конституцією" міжнародних відносин", — підкреслив український дипломат.

Як зазначив Кислиця, теоретично проведення подібних самітів має вітатися з боку міжнародного співтовариства. "Однак змушений підкреслити, що ініціатива Кремля скликати подібну зустріч є суто політичним і пропагандистським проектом", — зазначив Кислиця.

Дипломати пояснив, що режим Путіна нещодавно ініціював суттєві зміни в Конституції РФ, і тепер "намагається домогтися зустрічі зі світовими лідерами, щоб прорвати ізоляцію на міжнародній арені" і легітимізувати свою зовнішню і внутрішню політику.

"Він (Путін. — ред.), очевидно, хоче сказати цивілізованому світу, а також росіянам, мовляв, подивіться, зараз, як і в 1945 році, без нас нічого не вирішується. Це чистої води політична піар-акція", — зазначив Кислиця.

Як повідомлялося, офіційна Москва наполегливо просуває ініціативу проведення зустрічі глав держав США, Великобританії, Франції, Китаю і Росії, які є постійними членами Ради безпеки ООН під виглядом "стабілізації" міжнародної обстановки.

    Реклама на dsnews.ua