• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Повстанці погодилися припинити бойові дії і вивести сили з Алеппо, — Reuters

Реклама на dsnews.ua
Опозиційні повстанські сили, які в Сирії виступають проти режиму чинного президента Башара аль-Асада, погодилися припинити бойові дії в місті Алеппо і вивести сили після декількох років протистояння

Як передає "ДС", повстанці погодилися на виведення своїх сил з Алеппо в умовах дотримання припинення вогню, передає Reuters.

Офіційні представники повстанців повідомили, що бойове протистояння повинно припинитися сьогодні ввечері, і що вони і цивільні особи, які опинилися в пастці на невеликий територій міста, покинуть Алеппо в напрямку території, контрольованої опозиційними силами на захід від міста в сільській місцевості.

Повідомлення про домовленості виведення сил повстанців з Алеппо підтвердив постійний представник Російської Федерації при Організації Об'єднаних Націй Віталій Чуркін. Ця домовленість з'явилася після того, як ООН висловила глибоку стурбованість з приводу новин, що сирійські урядові солдати і союзні їм іракські бойовики безцеремонно розстріляли 82 людини у відвойованих східних районах Алеппо. В ООН звинуватили їх у "масових вбивствах".

"Остання моя інформація свідчить, що вони дійсно досягли домовленості, що бойовики збираються покинути місто", - заявив Чуркін.

Він сказав, що це має статися "напевно в найближчі години".

Видання зазначає, що капітуляція повстанців або відведення сил з Алеппо буде означати припинення повстання в місті, яке тривало найбільший період часу в Сирії до спалаху війни після масових протестів у 2011 році. Придушення останніх тліючих жаринок повстання" в Алеппо дасть президенту Сирії Башару аль-Асаду і його коаліції військових сил, російських повітряних сил і підтримуваних Іраном бойовиків найбільшу перемогу на полі бою за весь час війни.

    Реклама на dsnews.ua