• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Правляча партія Чехії перемогла на місцевих виборах

Реклама на dsnews.ua

За підсумками місцевих виборів в Чехії, які пройшли 2-3 жовтня, перемогу в більшості регіонів здобула партія чинного прем'єр-міністра Андрія Бабіша ANO (Акція незадоволених громадян)

Про це повідомляють чеські ЗМІ, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Явка на виборах склала 37,95%. ANO отримала більшість голосів у 10 регіонах з 13 і отримає в цілому 178 місць з 675, на два більше. На другому місці опинилася опозиційна Піратська партія, отримавши 91 місце (раніше вона мала тільки 3), далі — Громадянська демократична партія (ODS) з 53 мандатами і "Мери і незалежні" (STAN) — з 40 мандатами.

Комуністична партія Богемії і Моравії (KSČM) за підсумками виборів втратила 73 місця і буде мати тільки 13, а Чеська соціально-демократична партія, партнер партії Бабіша в урядовій коаліції, отримує 28 місць — на 97 менше.

У той же час, будучи переможцем, ANO матиме більшість не у всіх регіонах.

Так, "Мери і незалежні", які отримали більшість в центральній Богемії, почали переговори з Піратської партією і іншими про широку коаліцію без партії Бабіша.

У той же час, ANO і ODS разом з CSSD оголосили про створення коаліції в Моравсько-Сілезькому регіоні.

Також в третини округів проходив перший тур виборів в Сенат, верхню палату парламенту Чехії. У ньому представники від партії прем'єра здобули перемогу лише в трьох округах і не стали переможцями, але пройшли до другого туру ще в 9.

    Реклама на dsnews.ua