• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Правозахисники визнали Колесникову політв'язнем

Реклама на dsnews.ua

У Білорусі правозахисники вважають затриманих членів президії Координаційної ради Марію Колесникову, Максима Знака і адвоката Колесникової Іллю Салея політичними в'язнями

Про це йдеться у спільній заяві правозахисників, передає "ДС".

Вони переконані, що кримінальне переслідування Колесникової, Знака і Салея носить політично вмотивований характер, і спрямоване на припинення їх законної діяльності або зміни її характеру.

"На підставі цього, керуючись п. 2.1, 3.1 а) Керівництва про визначення поняття "політичний в'язень", прийнятого на ІІІ Білоруському правозахисному форумі, ми, представники білоруських правозахисних організацій, заявляємо про визнання Марії Колесникової, Максима Знака та Іллі Салея політичними в'язнями", — йдеться в заяві.

При цьому правозахисники вимагають негайного звільнення затриманих, припинення кримінального переслідування стосовно них, негайного звільнення всіх політичних в'язнів, припинення політичних репресій і насильства в країні.

Як повідомляла "ДС", 9 вересня суд в Білорусі заарештував Марію Колесникову. Її підозрюють у спробі захоплення влади в Білорусі.

    Реклама на dsnews.ua