• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Прем'єр-міністри Естонії, Литви і Латвії закликають Білорусь до перевиборів президента

Реклама на dsnews.ua

Прем'єр-міністри Латвії — Крішьяніс Каріньш, Естонії — Юрі Ратас, і Литви — Саулюс Скверняліс в суботу, 15 серпня, закликали Білорусь провести нові і вільні вибори президента

Про це йдеться в повідомленні прес-служби уряду Естонії, передає "ДС".

На що відбулася 14-15 серпня зустрічі в естонському місті Тарту в рамках Балтійського ради міністрів вони висловили глибоке занепокоєння насильницьким придушенням мирних протестів і політичними репресіями влади проти опозиції після білоруських президентських виборів, які не були ні вільними, ні чесними.

"Прем'єр-міністри закликають білоруську владу припинити насильство по відношенню до мирних демонстрантів, звільнити всіх політичних в'язнів і тих, хто був затриманий в ході протестів. Прем'єр-міністри закликають Республіку Білорусь провести вільні і чесні президентські вибори, забезпечивши прозорість процедур та участь міжнародних спостерігачів", — йдеться в спільній заяві.

Прем'єр-міністри закликали Європейський союз "знайти можливості введення санкцій проти посадових осіб, відповідальних за застосування насильства, що не караючи при цьому народ Республіки Білорусь за дії його керівництва".

"Також важливо, щоб ЄС знайшов шляхи і способи надати більшу підтримку білоруському громадянському суспільству, оскільки білоруси заслуговують жити у відкритому і вільному суспільстві", — вважають глави урядів.

Нагадаємо, голова Центральної виборчої комісії Білорусі Лідія Єрмошина виключила можливість перегляду результатів виборів в країні. Раніше ЦВК відхилив усі пропозиції, скарги опозиційних кандидатів на результати виборів.

    Реклама на dsnews.ua