• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Президент Киргизстану ввів у Бішкеку режим надзвичайного стану і наказав стягнути війська

Реклама на dsnews.ua

Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков розпорядився ввести в Бішкек війська, а також режим надзвичайного стану, який почне діяти з 20:00 за місцевим часом (17:00 за Києвом) 9 жовтня до ранку 21 жовтня

Відповідний указ він підписав 9 жовтня, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу президента Киргизстану.

Також в місті буде введено комендантську годину і особливий режим в'їзду і виїзду.

Крім того, в Бішкеку будуть заборонені спортивні заходи, демонстрації, мітинги і будь-які інші масові заходи. Вводиться контроль за ЗМІ, "якщо ці засоби можуть використовуватися для нагнітання обстановки, що склалася на території, де оголошено надзвичайний стан".

Як пояснюється, війська будуть введені в Бішкек для "забезпечення охорони правопорядку та захисту мирного населення".

"Генеральному штабу Збройних Сил Киргизької Республіки ввести на територію міста Бішкек військові формування з військовою технікою для організації блок-постів, припинення збройних зіткнень, забезпечення охорони правопорядку та захисту мирного населення", — йдеться в указі.

Нагадаємо, увечері 5 жовтня в столиці Киргизстану Бішкеку після проведення парламентських виборів почалися масові акції протесту і безлади, в ході яких протестуючі зайняли будівлю, де розташовані адміністрація президента і парламент.

Також вони захопили будівлю Державного комітету національної безпеки Киргизстану і звільнили колишнього президента країни Алмазбека Атамбаєва, засудженого на 11 років за корупцію.

6 жовтня ЦВК Киргизстану скасував результати парламентських виборів. Після цього президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков заявив про готовність піти зі свого посту "після того, як будуть затверджені легітимні керівники органів виконавчої влади, а країна стане на шлях законності".

    Реклама на dsnews.ua