• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Президент Киргизстану Жеенбеков оголосив про відставку через акції протесту

Президент Киргизької Республіки Сооронбай Жеенбеков звернувся до громадян країни і заявив, що прийняв рішення піти у відставку на тлі акцій протесту

Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков
Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в офіційній заяві, опублікованій на сайті киргизького лідера, передає "ДС".

Повний текст звернення Сооронбая Жеенбекова: "Дорогі співвітчизники! Суспільно-політична ситуація в столиці нашої країни — Бішкеку залишається напруженою.

Вчора Жогорку Кенеш затвердив склад Уряду, я підписав укази президента Киргизької Республіки про відповідні призначення. Але це не зняло напруженість.

На жаль, агресія не вщухає, вимога моєї негайної відставки триває. Поточна ситуація близька до двостороннього конфлікту.

З одного боку — протестувальники, з іншого — правоохоронні органи. Військовослужбовці та правоохоронні органи зобов'язані застосовувати зброю для захисту Державної резиденції. В цьому випадку проллється кров, це неминуче. Я закликаю обидві сторони не піддаватися провокаціям.

Дорогі мої співвітчизники! Для мене світ в Киргизстані, цілісність країни, єдність нашого народу і спокій в суспільстві понад усе. Немає нічого дорожчого для мене життя кожного мого співвітчизника. Я не тримаюся за владу. Не хочу залишитися в історії Киргизстану як Президент, пролив кров і той, хто стріляв у власних громадян.

Тому прийняв рішення піти у відставку.

Закликаю Жапарова і інших політиків відвести своїх прихильників зі столиці країни і повернути мирне життя бішкекчани. Ніяка влада не варто цілісності нашої країни і згоди в суспільстві. Нехай Господь береже нас усіх Всевишній, нехай буде мир і спокій на нашій землі! "

Нагадаємо, 4 жовтня в Киргизстані пройшли парламентські вибори. На наступний день, 5 жовтня, в столиці республіки Бішкеку почалися масові акції протесту і безлади, в ході яких протестувальники зайняли будівлю, де розташовані адміністрація президента і парламент. Також вони захопили будівлю Державного комітету національної безпеки Киргизстану і звільнили колишнього президента країни Алмазбека Атамбаєва, засудженого на 11 років за корупцію.

6 жовтня ЦВК Киргизстану скасував результати парламентських виборів, проте акції протесту і зіткнення не припинилися.

    Реклама на dsnews.ua