• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Президент Мексики розмріявся про "Євросоюз"

Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор розкритикував систему міжнародних відносин, встановлених на американському континенті, й запропонував побудувати регіональне латиноамериканське об'єднання країн на зразок ЄС з прив'язкою до місцевих реалій та ідентичності

Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор
Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор
Реклама на dsnews.ua

Про це він повідомив під час виступу перед міністрами закордонних справ Співтовариства латиноамериканських і карибських держав (Селак), передає "ДС".

"Пропозиція не більше й не менше, ніж створити щось схоже на Європейський Союз, але прив'язане до нашої історії, нашої реальності та нашої ідентичності. У цьому сенсі не слід виключати заміну ОАД справді автономним органом, що не є чиїмось лакеєм, а посередником на прохання і згодою сторін в конфлікті в питаннях прав людини та демократії", — заявив президент.

Як приклад успішної інтеграції на континенті Лопес Обрадор навів торгово-економічний договір Мексики, Канади та США при одночасному затвердженні власного суверенітету Мексики й розвитку зв'язків з Китаєм, додавши, що досвід Мексики буде корисний у регіональних інтеграційних процесах.

"Політика останніх двох століть, що характеризувалася вторгненнями для призначення або зміщення правителів за примхою наддержави, є неприйнятною. Попрощаємося з нав'язуванням, втручанням, санкціями, ізоляцією та блокадою. Замість цього давайте застосуємо принципи невтручання та самовизначення народів і мирного врегулювання суперечок. Давайте почнемо відносини на нашому континенті з послання Джорджа Вашингтона, згідно з яким нації не повинні використовувати нещастя інших народів. Я розумію, що це складне питання, що вимагає нового політичного та економічного бачення", — сказав політик.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua