• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Президент Польщі звернувся до Ради ООН у зв'язку з ситуацією в Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Президент Польщі Анджей Дуда звернувся з листом до Ради ООН з прав людини у зв'язку з насильством проти протестувальників у Білорусі

Про це йдеться в повідомленні "Європейської правди", передає "ДС".

Дуда в листі до членів Ради ООН з прав людини виступив із закликом не залишатися байдужими до ситуації в Білорусі, розповів глава кабінету польського президента Кшиштоф Щерський.

"Хтось повинен розбудити світ, тому що, як бачите, світ не дуже зацікавлений у ситуації в Білорусі. Польща збирається розбудити цей світ", — прокоментував Щерський.

"Це перший лист на захист народу Білорусі в таких масштабах", — підкреслив він.

Дуда хоче, щоб Рада ООН з прав людини зажадав від білоруських властей припинити насильство проти демонстрантів і звільнити політичних ув'язнених. У листі Дуда зазначає, що держави-члени Ради не можуть залишатися байдужими до погіршення ситуації в Білорусі", і закликає їх прийняти заходи.

Дуда підкреслив, що, на думку Польщі, "політичні розбіжності можуть і повинні бути вирішені шляхом конструктивного діалогу і відкритих дискусій, в яких свобода як основне політичне право ніколи не може бути порушена".

Раніше глава МЗС Польщі Яцек Чапутович не виключив санкцій з боку ЄС, якщо президент Білорусі Олександр Лукашенко продовжить застосовувати насильство до протестувальників.

Нагадаємо, в п'ятницю, 14 серпня, глави Міністерств закордонних справ Євросоюзу збираються на надзвичайну відеоконференцію, головною темою якої є ситуація, що склалася в Білорусі.

    Реклама на dsnews.ua