• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Президентці Єврокомісії не дали стілець на зустрічі з Ердоганом (ВІДЕО)

На зустрічі президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана не знайшлося стільця для голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн

Зліва направо: Шарль Мішель, Реджеп Ердоган, Урсула фон дер Ляйєн
Зліва направо: Шарль Мішель, Реджеп Ердоган, Урсула фон дер Ляйєн / фото Washington Post
Реклама на dsnews.ua

На відео лідерів в багато прикрашеній залі засідань в Анкарі видно, як Ердоган і президент Європейської ради Шарль Мішель влаштовуються на позолочених стільцях, тоді як глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн, здається, не знає, де повинна сидіти, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

Фон дер Ляйєн стоїть, дивлячись на них, махає правою рукою і як би говорить "хм" або "ем".

Зрештою їй запропонували бежевий диван, на певній відстані від Ердогана і Мішеля, навпроти міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу, який займає більш низький статус за типовим дипломатичним протоколом.

"Ем" — це новий термін, не такими повинні бути відносини між ЄС і Туреччиною", — написав у Twitter Сергій Лагодинський, німецький член Європарламенту, глава делегації законодавчого органу в спільному Європейсько-турецькому парламентському комітеті.

Інший член Європарламенту, голландська депутатка Софі Вельд, зазначила, що на зустрічах Ердогана і попередньої пари керівників ЄС (обидва чоловіки), троє лідерів сиділи поруч в рівноцінних кріслах.

"Це було не випадково, це було навмисно", — написала вона в Twitter, де інші пояснили інцидент швидше як соціальне дистанціювання, ніж як протокол.

Візит лідерів ЄС відбувся через два тижні після виходу Туреччини з міжнародного договору, спрямованого на запобігання насильству над жінками, відомого як Стамбульська конвенція. Союзники Ердогана заявили, що цей крок не означає, що права жінок ігноруються.

Після зустрічі фон дер Ляйєн прямо не згадувала про інцидент. Але вона висловила стурбованість ставленням Туреччини до прав жінок.

"Я глибоко стурбована тим, що Туреччина вийшла з Стамбульської конвенції. Це стосується захисту жінок і захисту дітей від насильства. І це явно неправильний сигнал зараз", — сказала вона.

Як писала "ДС" 20 березня Туреччина першою з країн-підписантів вийшла з конвенції Ради Європи про запобігання та протидію насильству проти жінок і домашньому насильству. Туреччина заявила, що права жінок захищають внутрішні закони.

Європейські лідери розкритикували рішення Туреччини вийти з Стамбульської конвенції, закликавши президента Реджепа Тайіпа Ердогана переглянути свою позицію.

У низці міст Туреччини на вихідних в кінці березня проходили акції протесту проти виходу країни з конвенції.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua