• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

"Президентом працювати не буду": Лукашенко — про нову конституцію Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не буде главою держави після прийняття нової конституції республіки

Про це Лукашенко сказав на зустрічі з колективом шостої міської клінічної лікарні в пʼятницю, 17 листопада, передає "ДС" з посиланням на БелТА.

Так, Лукашенко заявив, що ніколи не допустить того, щоб, приймаючи нову конституцію, "хтось сфальшував або потім вибори за новою конституцією хтось сфабрикував".

"Навіть якщо буду знати, що це буде не те, що я хочу. Чому? Тому що білоруський народ повинен пройти те, що він повинен пройти. Краще зараз, без війни. Гірше — якщо нам цю війну підкинуть", — зазначив він.

Лукашенко прокоментував також пропозиції проводити вибори в парламент за партійними списками, а відповідно — створювати партії. Він переконаний, що реалізація цих ініціатив загрожує розколом в суспільстві, виникненням груп з різними інтересами.

"Все це добре, коли ти це у інших бачиш — партійні списки та інше. Але якщо ви цього хочете, і народ за це проголосує, так і буде", — запевнив він.

При цьому Лукашенко розкритикував "протестунів", які "завдають основний удар по президенту і вертикалі влади".

"Давай, демократія, всі повинні обиратися … Ми це проходили в період Горбачова … Ми ж обирали всіх — керівників підприємств, директорів. Ну що, доізбіралісь? І країну втратили, і Союз розвалився. Нам цю підлість хочуть підкинути зараз", — сказав він .

Нагадаємо, ще в червні Олександр Лукашенко заявив про необхідність внесення змін до Конституції країни з попередньої передачею повноважень вниз.

    Реклама на dsnews.ua