• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Прокуратура Росії назвала остаточну причину загибелі туристичної групи Дятлова

Реклама на dsnews.ua

Генпрокуратура Російської Федерації встановила, що туристична група Ігоря Дятлова загинула на Уралі в 1959 році через лавину

До такого висновку слідчі прийшли після масштабної перевірки кримінальної справи, порушеної за фактом загибелі туристів, передає "ДС" з посиланням на Медуза.

«Версія про лавину знайшла своє повне підтвердження, але причиною загибелі є не тільки вона», — заявив заступник голови управління Генпрокуратури в Уральському федеральному окрузі Андрій Курьяков.

За його словами, після сходження лавини туристи через розрізи в наметі покинули її і відійшли до кам'яної гряди, що стримувала лавину.

«Вони все зробили правильно... Але тут є друга причина, чому група була приречена. Коли вони розвернулися, вони намет не побачили. Видимість була 16 метрів. Вони відійшли на 50», — сказав Курьяков.

Туристи, за його словами, спустилися далі, розпалили багаття, потім знову спробували знайти намет, але замерзли при мінусовій температурі близько 40-45 градусів.

«Це була героїчна боротьба. Не було паніки. Але шансів врятуватися в даних обставинах у них не було», — сказав Курьяков.

Як повідомлялося, у лютому 2019 року Генпрокуратура РФ ініціювала розгляд за фактом загибелі групи Дятлова.

Група з дев'яти туристів під керівництвом Ігоря Дятлова, що здійснювала лижний похід по Уралу, загинула 2 лютого 1959 року в Свердловській області. Шість осіб померли від загального охолодження, ще у трьох виявили переломи.

Розслідування загибелі туристів проходило в лютому-травні 1959 року. Радянські прокурори назвали причиною загибелі туристів «стихійну силу, подолати яку люди були не в змозі». Кримінальну справу було засекречено до 1970-их років.

    Реклама на dsnews.ua