• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Протести не підтримали, але зараз у безпеці": чоловік Тимановської розповів деталі втечі до України

Чоловік білоруської легкоатлетка Христини Тимановської, яку білоруська влада насильно намагалися вивезти з олімпійського Токіо, Арсеній Зданевич зараз знаходиться в Україні і почувається в безпеці

bbc.com
Реклама на dsnews.ua

Про це Зданевич сказав в коментарі ВВС News Україна, передає "ДС".

25-річний Зданевич покинув Білорусь після того, як його дружина заявила, що її намагалися силою вивезти з Токіо до Мінська.

"Рішення про виїзд ухвалив протягом пів години. Не відчував, що за мною стежать, спокійно пройшов кордон, зараз у безпеці", — сказав він, відмовившись назвати своє точне місцезнаходження з міркувань безпеки.

Зданевич каже, що поки не ясно, що вони з дружиною будуть робити далі. Сам він приїхав в Україну, тому що тут у нього є знайомі. У Білорусі залишилася мати Христини Тимановської.

"Поки що немає інформації, що там далі й як. Поки що все добре, вони нас підтримують", — сказав він, коментуючи плани щодо інших членів сімʼї.

Христина Тимановська вже отримала запрошення виступати за Польщу.

"Польща вже готова заступитися за мою дружину з можливістю виступати за Польщу", — додав він.

Зданевич стверджує, що його дружина зараз знаходиться "в нормальному стані".

"Психологічний стан нормальний. Хоча білоруські ЗМІ пишуть про психічні проблеми", — сказав він.

На питання, чи підтримували вони з дружиною протести в Білорусі, Зданевич відповів: "Політикою не цікавилися і в протестах не брали участі".

Зданевич допускає, що зможе повернутися з дружиною в Білорусь, але "якщо нас не посадять, і не буде кримінальних справ".

Нагадаємо, білоруську легкоатлетку Христину Тимановську силою намагаються повернути з Олімпіади-2020 до Мінську. На змаганнях 2 серпня у неї мав відбутися старт на 200 метрів.

1 серпня спортсменку привезли з речами в аеропорт Токіо, а тренерський штаб збірної заявив, що її відправляють додому в Білорусь через "емоційно-психологічний стан". Раніше Тимановська критикувала керівництво національної збірної на Олімпіаді. Легкоатлетка заявила, що боїться повертатися до Білорусі, оскільки там її, ймовірно, можуть посадити до вʼязниці.

Як писала "ДС", Чехія вже запропонувала Тимановській політичний притулок. Однак вона отримала гуманітарну візу Польщі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua