• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Протести в М'янмі: вже більше 80 загиблих

У М'янмі під час масових протестів після приходу до влади військової хунти загинуло понад 80 осіб

Реклама на dsnews.ua

За вихідні, 13 і 14 березня, загинули як мінімум 18 демонстрантів, передає "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

Так, п'ять людей загинули в М'янмі під час протестів у неділю і ще 13 — в суботу.

Тим часом повалений цивільний уряд країни виступив зі зверненням до населення М'янми в соцмережі Facebook. При цьому голова Зборів національностей (верхньої палати парламенту М'янми) Ман Вин Кхайн Тан пообіцяв створити законодавчу базу для того, щоб "люди отримали право захищати себе". За його словами, сьогодні М'янма переживає "найпохмуріший момент своєї історії", однак "світанок вже близький".

На даний момент Ман Вин Кхайн Тан ховається від військових, як і більшість представників правлячої партії "Національна ліга за демократію". Лідер цієї партії, лауреат Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі, яка очолювала уряд М'янми до військового перевороту, арештована.

Нагадаємо, 1 лютого військові М'янми відсторонили від влади цивільне керівництво держави на чолі з Аун Сан Су Чжі і оголосили надзвичайний стан, який триватиме протягом року.

Країни західної демократії, в тому числі США, засудили переворот в М'янмі. Президент США Джо Байден підписав новий указ про "негайне введення санкцій" проти військового керівництва М'янми, яке здійснило переворот в країні.

У країні тривають протести проти військового перевороту.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua