• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Протести проти подорожчання проїзду в метро спровокували надзвичайний стан в Чилі

Реклама на dsnews.ua
Президент Чилі Себастьян Піньєра оголосив надзвичайний стан у столиці країни Сантьяго у зв'язку з заворушеннями після акцій проти подорожчання проїзду в метро

Демонстранти пошкодили майже всі станції метрополітену, його рух у місті припинено, інформує "ДС" з посиланням на DW.

"Я оголосив надзвичайний стан і з цією метою призначив генерал-майора Хав'єра Итуррьягу дель Кампо на посаду голови національної оборони у відповідності з положеннями законодавства про надзвичайний стан", - заявив Він, передає агентство AFP.

Заворушення в Сантьяго почалися після підвищення ціни на проїзд у метро в пікові години, яка зросла з 800 до 830 песо (1,17 долара США). Впродовж всієї п'ятниці в кількох районах столиці відбулися зіткнення між протестуючими та правоохоронцями. У різних частинах міста протестувальники будували барикади і билися з поліцейськими, які використовували проти них водомети і сльозогінний газ.

У ніч на суботу демонстранти підпалили будинки енергетичної компанії ENEL і відділення Банку Чилі в центрі міста, а також кидали "коктейлі Молотова" на станціях метро. За даними метрополітену, в цілому було пошкоджено майже всі 164 станції, були знищені турнікети і ворота.

Після цього рух метрополітену, який щодня перевозить близько трьох мільйонів пасажирів, було припинено.

"Вся мережа закрита із-за безладів і руйнувань, які перешкоджають мінімальним вимогам безпеки для пасажирів і працівників", - йдеться в повідомленні метрополітену в Twitter.

Очікується, що метро буде закрито протягом усіх вихідних, рух може бути відновлено тільки на наступному тижні.

Себастьян Піньєра назвав протестувальників злочинцями.

"Це бажання все зламати, це не протест - це злочин", - заявив він.

Раніше в Сантьяго були затримані 133 особи за заподіяння шкоди станцій метрополітену, який оцінюється в 500 мільйонів песо (700 000 доларів).

    Реклама на dsnews.ua