• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Путін цинічно захотів від США взаємних гарантій невтручання у внутрішні справи

Реклама на dsnews.ua

Президент Росії Володимир Путін запропонував своєму американському колезі Дональду Трампу взаємне співробітництво в сфері кібербезпеки між країнами

Слова Путіна цитує сайт Кремля, передає "ДС".

Ризик виникнення масштабної конфронтації в цифровій сфері Путін назвав одним з основних стратегічних викликів сучасності.

"Особлива відповідальність за її запобігання лежить на ключових гравцях у сфері міжнародної інформаційної безпеки", — заявив президент Росії.

Він додав, що хотів би знову звернутися до США з пропозицією схвалити комплексну програму практичних заходів з перезавантаження відносин з Росією в сфері використання інформаційно-комунікаційних технологій. Путін запропонував відновити повномасштабний двосторонній регулярний міжвідомчий діалог з ключових питань забезпечення міжнародної кібербезпеки на високому рівні.

Він також закликав "підтримувати безперервну та ефективну роботу каналів зв'язку між компетентними відомствами" двох країн по лінії центрів зі зменшення ядерної небезпеки, груп оперативного реагування на комп'ютерні інциденти та посадових осіб високого рівня, що курують проблематику міжнародної кібербезпеки в рамках структур, пов'язаних з питаннями забезпечення національної, в тому числі інформаційної, безпеки.

"Спільно розробити і укласти двосторонню міжурядову угоду про запобігання інцидентів в інформаційному просторі за аналогією з чинним радянських-американським Угодою про запобігання інцидентів у відкритому морі і повітряному просторі над ним від 25 травня 1972 року", — озвучив третє речення глава держави. Він також закликав США у взаємоприйнятної формі обмінятися гарантіями невтручання у внутрішні справи один одного, включаючи виборчі процеси, в тому числі з використанням інформаційних технологій і високотехнологічних методів.

"Закликаємо США дати хід російсько-американському професійному експертному діалогу з питань міжнародної інформаційної безпеки, не роблячи його заручником наших політичних розбіжностей", — вказав російський лідер.

"Дані заходи спрямовані на підвищення рівня довіри між нашими державами, забезпечення безпеки і процвітання наших народів. Вони стануть вагомим внеском у побудову глобального світу в інформаційному просторі", — додав він.

Звертаючись до всіх країн, включаючи США, Путін запропонував вийти на укладення глобальної домовленості про прийняття політичного зобов'язання державами про ненанесення першими удару з використанням інформаційних технологій один проти одного.

    Реклама на dsnews.ua