• USD 27.4
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Путін постачає країни Африки зброєю в обмін на підтримку в ООН

Реклама на dsnews.ua
Росія торгує з країнами Африки зброєю і енергоносіями, розраховуючи в обмін на підтримку на голосування в ООН

Про це заявив сьогодні радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон, презентуючи в Heritage Foundation нову стратегію США по Африці, інформує "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

За його словами, така діяльність в Африці дозволяє зберігати владу авторитарним політикам, підриває безпеку і мир, і суперечить інтересам населення Африки. Роботу російських компаній в Африці Болтон назвав корумпованої економічною діяльністю.

За його словами, Росія продовжує видобувати в Африці природні ресурси для власного блага, без урахування інтересів африканців.

У своїй промові Болтон назвав Росію і Китай загрозами для країн Африки.

"Хижацькі практики, які здійснюють Китай і Росія, затримують економічне зростання в Африці, загрожують фінансовій незалежності африканських країн, гальмують можливості для інвестицій США, заважають військових операцій США і становлять значну загрозу для національні інтереси США у сфері безпеки", - заявив він.

Раніше газета The Wall Street Journal з посиланням на витяги з промови Болтона повідомила, що президент США Дональд Трамп планує переглянути політику США по країнах Африки, оголосивши Росію і Китай загрозами для американських інтересів на цьому континенті.

Як повідомляла "ДС", 6 грудня постійний представник України в ООН Володимир Єльченко заявив, що Росія тисне на постійних представників країн Африки в ООН для того, щоб зірвати голосування за резолюцію про мілітаризації Криму.

Він уточнив, що чи не кожен другий посол з Африки відповідає на його звернення: "Нам викручували руки, ноги, голову, щоб ми тільки не голосували за цю резолюцію".

"Схоже, Росія усвідомлює, що для них ця резолюція навіть більш небезпечна, ніж попередня про права людини в Криму", - заявив Єльченко.

    Реклама на dsnews.ua