• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.5
Спецпроєкти

Путінські спецслужби оскандалилися прослуховуванням лідерів ЄС на саміті в Болгарії

Реклама на dsnews.ua
Російські спецслужби масово прослуховували європейських лідерів у Софії з січня по липень 2018 року

Про це йдеться в повідомленні російських ЗМІ, передає "ДС".

Так, у Болгарії вибухнув скандал з-за масового прослуховування російськими спецслужбами європейських лідерів у Софії під час саміту в Софії.

Першим підозра про масову прослуховування в болгарській столиці ще два тижні тому висловив відомий болгарський журналіст в ефірі найбільшого телеканалу bTV, Григор Лілов. Репортера попросили прокоментувати масові обшуки в готелі "Маринела" в престижному районі Софії Лозенець - саме цей готель приймала лідерів ЄС під час самітів.

"Готель прослуховувався від підвалу до даху - причому аж ніяк не який-небудь болгарської спецслужбою", - заявив Григор Лілов в ефірі телебачення.

Видання Faktor.bg цитує колишнього офіцера болгарської розвідки, на думку якого "найімовірніше, гості під час болгарського головування в ЄС, прослуховувалися російськими спецслужбами, під час проживання в столичному готелі "Маринела". За словами цього джерела, саме РФ демонструвала найбільший інтерес з дискредитації Софії під час головування в ЄС.

Розвідка і спецслужби НАТО і ЄС неодноразово попереджали болгарських колег про те, що держава "є об'єктом гібридної війни, яку веде Кремль".

Як повідомляє видання, екс-посол Болгарії в Москві Іліян Василів підтвердив, що цей готель завжди використовувався російськими спецслужбами.

"Болгарське Держагентство нацбезпеки ДАНС протистояти СЗР і ГРУ просто б не змогла", - зазначив він.

    Реклама на dsnews.ua