• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Підривник демократії і ворог США. Згадаймо, за що Вашингтон покарав Медведчука санкціями

У світлі того, що Медведчук знову став однією з головних політичних фігур в Україні, "ДС" вирішила нагадати, за що навесні 2014 р. США ввели проти нього санкції
Фото: EPA/UPG
Фото: EPA/UPG
Реклама на dsnews.ua

В українському медіапросторі та політиці все більш помітно присутність кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука, "права рука" якого - нардеп Тарас Козак - отримав контроль над трьома телеканалами. У той же час Медведчук, як і раніше, тобто вже більше п'яти років з початку агресії РФ, перебуває у списку санкцій США.

Відповідний указ про блокування активів осіб, причетних до ситуації в Україні, 10 березня 2014 р. підписав 44-й президент Сполучених Штатів Барак Обама. 17 березня того ж року міністерство фінансів США назвало імена чотирьох осіб, причетних до порушення суверенітету України, - це "керівництво" окупованого Криму Сергій Аксьонов і Володимир Константинов, лідер "Українського вибору", кум президента РФ Віктор Медведчук і екс-президент Віктор Янукович.

Причина для санкцій

Згідно з указом Обами санкції вводяться щодо осіб, які сприяли встановленню влади в Криму без дозволу українського уряду, підривають демократичні процеси і інститути в Україні; загрожують миру, безпеки, стабільності, суверенітету і територіальної цілісності держави; сприяють незаконного привласнення активів України, а також представляють надзвичайну загрозу для національної безпеки і зовнішньої політики Сполучених Штатів.

У підписаному екс-президентом США документі пояснюється, що санкції поширюються на лідерів організації, яка або члени якої здійснювали дії, включаючи надання матеріальної та фінансової допомоги, спонсорування, купівлю послуг або товарів, які зумовили перераховані в попередньому абзаці процеси.

Мінфін США в свою чергу уточнив, що Аксьонов, Константинов, Медведчук і Янукович потрапили в чорний список за їх роль у діях або політиці, які загрожують миру, безпеки, стабільності, суверенітету або територіальної цілісності України, а також за підрив демократичних процесів та інститутів в Україні.

Що стосується безпосередньо Медведчука, то у відомстві тоді підкреслили, що лідер "Українського вибору" надавав Януковичу матеріальну, фінансову чи технологічну підтримку і є лідером організації, "яка або члени якої беруть участь у діях або політиці, які підривають демократичні процеси або інститути", і ці дії загрожують миру, безпеки, стабільності, суверенітету або територіальної цілісності України.

В американському мінфіні нагадали, що кум Путіна з допомогою своєї політсили розпалював конфлікт в Херсонській області, нацьковуючи один на одного прихильників і супротивників анексії Криму Росією. "Давній представник і близький особистий друг президента Росії Володимира Путіна, він діяв в якості сполучного ланки між Януковичем і Путіним. Медведчук і Андрій Клюєв, колишній секретар Ради національної безпеки і оборони України, брали участь у розробці сценарію, який привів до зіткнень біля будівлі Адміністрації президента в Києві 1 грудня 2013 р.", - йдеться в документі.

Наслідки

Санкції, введені Сша щодо цієї четвірки, включають в себе заборону на в'їзд в країну, заморожування банківських рахунків, усього майна та частки у власності, які знаходяться чи знаходитимуться на території США. Крім того, особам у США забороняється проводити які-небудь операції з Медведчуком, Януковичем, Аксьоновим і Константиновим.

Сам Медведчук 9 лютого в інтерв'ю контрольованого їм телеканалу "112 Україна" запевняв, що активів і рахунків в Штатах не має, і, взагалі, кума Путіна не подобалося "туди їздити", тому що він "не любив далеко - більше трьох-чотирьох годин - літати".

У той же час варто зазначити, що українські банки мають кореспондентські рахунки в банках США, а тому можуть зіткнутися зі штрафними санкціями у разі проведення сумнівних операцій. Що, зауважимо, зараз загрожує Deutsche Bank і Danske Bank у зв'язку з відмиванням коштів російських грошей.

    Реклама на dsnews.ua