• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

РФ спланувала акцію дискредитації України в Бразилії, - посол

Реклама на dsnews.ua
Заворушення в Бразилії і поширення провакаційною інформації, зокрема щодо українських прапорів на мітингу на підтримку президента Жаїра Болсонаро, дають підстави говорити про те, що Російська Федерація проводить спецоперацію по дискредитації України

Про це заявив посол України в Бразилії Ростислав Троненко, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"На думку бразильців, останні події свідчать про проведення Росією операції з дискредитації України у відповідності з усіма канонами гібридної війни. Про це свідчать також сумно відомі штампи про роль ОУН, УПА, Степана Бандери та інші. Проходить час, а лекала радянсько-російської пропаганди про "українському буржуазному націоналізмі" залишаються незмінними", - зазначив посол.

Він вказав на те, що Росії не подобаються хороші стосунки, що склалися між президентами України і Бразилії.

"На переконання бразильських аналітиків, нашого сусіда надзвичайно дратують дружні відносини, які склалися між президентами України і Бразилії після особистої зустрічі в Токіо в жовтні минулого року і досягнуті домовленості щодо конкретного наповнення нашого стратегічного партнерства", - сказав Троненко.

За його словами, позаминулого і минулого тижня у центрі Сан-Пауло, де найбільшу в країні кількість інфікованих COVID-19 і летальних випадків, відбувалися маніфестації в підтримку президента Бразилії Жаїра Болсонаро, відомого своїми різкими заявами проти політики губернатора штату і мера цього мегаполісу, спрямованої на дотримання в першу чергу рекомендацій ВООЗ про продовження карантину. Президент країни, навпаки, вважає, що в першу чергу потрібно дбати про економіку та добробут населення, особливо малозабезпечених.

Під час маніфестацій учасники традиційно використовують прапори країн, яким симпатизує президент Болсонаро, зокрема США, Ізраїлю, Іспанії і синьо-жовто-зелений прапор самій Бразилії.

"Поява червоно-чорного прапора з білим українським тризубом викликало безпідставні звинувачення в "використанні проурядовими демонстрантами символіки національного визвольного руху "Правий сектор", який наслідує ідеї ОУН-УПА і пропагує неонацизм". Пізніше ці меседжі підтримали ліві радикальні ЗМІ, незадоволені політикою президента", - розповів Троненко.

Посольство України і особисто посол з цього приводу давали роз'яснення офіційно на рівні МЗС Бразилії, військових і цивільних відомств, що займаються питаннями безпеки і підтриманням громадського порядку, ЗМІ.

Ситуація отримала новий розвиток в минулу неділю, 31 травня, коли сталися сутички між поліцією, об'єднаним антифашистським рухом за демократію і колоною вболівальників трьох відомих футбольних клубів.

"Глава поліції Сан-Пауло заявив, що "сутички між фанатами футбольних клубів і прихильниками президента Болсонаро спровокувала символіка європейських праворадикалів, яку вболівальники асоціювали з неонацистської", і доручив почати розслідування інциденту. Варто додати, що фанатів поліція розігнала із застосуванням сили, а прихильники президента продовжували свою акцію до вечора", - пояснив Троненко.

Також дипломат уточнив, що місцеві ЗМІ знайшли бразильця, який тримав українські прапори під час маніфестації. Він останні шість років працює в Україні агентстві безпеки, одружений на громадянці України, не має відношення до "Правого сектору" і відкидає асоціації символів з праворадикальними рухами.

Як повідомляла "ДС", Чорноморський флот Росії проводить в окупованому Криму навчання з використанням танків.

    Реклама на dsnews.ua