• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

РФ вийшла з консультаційної групи по Boeing MH17, який окупанти збили в небі над Донбасом

Реклама на dsnews.ua

Росія заявляє про неможливість подальшої участі в тристоронні консультації з Австралією і Нідерландами з питань, пов'язаних з катастрофою малазійського літака Boeing MH17 в Україні

Про це йдеться в повідомленні пресслужби МЗС РФ, передає "ДС".

"Як відомо, в липні Нідерланди подали до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) міждержавну скаргу проти Росії у зв'язку з катастрофою в 2014 р. пасажирського літака Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній" (рейс МН17). Розцінюємо цей крок як черговий удар по російсько-нідерландським відносинам і демонстрацію Гаагою твердого наміру всупереч здоровому глузду продовжити хибний шлях одностороннього покладання відповідальності за те, що трапилося в небі над Донбасом на Росію", — йдеться в повідомленні міністерства.

У МЗС РФ відзначають, що Нідерланди з першого дня дотримувалися єдиної версії події і просували її як в рамках технічного розслідування Ради з питань безпеки Нідерландів, так і кримінального, яке проводиться Спільної слідчою групою.

"У свою чергу, наша країна спочатку виступала за проведення повного, ретельного і всебічного розслідування відповідно до положень резолюції РБ ООН 2166, неодноразово вказувала на недоліки в розслідуваннях авіакатастрофи, відзначала їх невідповідність критеріям, що містяться в резолюції. Росія була відкрита для контактів зі слідством, пропонувала всебічне сприяння, передала істотний обсяг цінних матеріалів, які проливають світло на те, що сталося і що спростовують багато "висновків" слідства. Частина з наданих Росією даних була спеціально з цією метою розсекречена", — додали в МЗС Росії.

Крім того, в міністерстві закордонних справ РФ заявили, що "Гаага вибрала інший шлях, подавши міждержавну скаргу проти Росії в ЄСПЛ.

"Подібні недружні дії Нідерландів позбавляють сенсу продовження тристоронніх консультацій і нашої участі в них. Відповідальність за зрив тристоронніх консультацій, таким чином, повністю лежить на офіційній Гаазі", — підсумували в МЗС.

Нагадаємо, влітку 2019 року слідство у Нідерландах назвало імена чотирьох причетних до катастрофи МН17 : Леонід Харченко — українець, воював на боці "ДНР"; Сергій Дубинський — полковник ГРУ Генерального штабу Збройних сил РФ, глава "ГРУ ДНР", саме його вважають організатором бойового застосування установки "Бук"; Олег Пулатов — підполковник запасу, причетний до перевезення "Бука" і організації охорони району падіння уламків збитого літака; Ігор Гіркін — відставний офіцер збройних сил РФ, колишній полковник ФСБ, активний учасник російської збройної агресії в Україні.

Всі вони оголошені в міжнародний розшук. Міжнародна Спільна слідча група з розслідування катастрофи МН17 (JIT) також оприлюднила дату, коли відбудеться суд, — 9 березня 2020 року. У МЗС РФ назвали висновки слідчої групи "голослівними звинуваченнями".

24 травня 2018 року Спільна слідча група, до складу якої входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України, надала додаткові докази ключової ролі Росії в катастрофі рейсу MH17. Група прийшла до висновку, що зенітний ракетний комплекс "Бук", пострілом з якого був збитий літак, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді збройних сил РФ, що дислокується в Курську.

Росія постійно заперечує всі результати розслідування. У Москві з його висновками не згодні і стверджують, що воно ігнорує інформацію, надану російською стороною. Згідно з численними доказам, рейс MH17 збили проросійські сепаратисти з ввезеної з Росії установки ЗРК "Бук".

Сторона звинувачення в суді у справі запропонувала його розгляд по суті в лютому-березні 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua