• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Російські літаки регулярно турбують авіапатруль НАТО в Балтійському регіоні

Винищувачі місії Балтійського повітряного патрулювання НАТО чотири рази протягом минулого тижня підіймалися в повітря для супроводу військових літаків Росії

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили міністерство оборони Литви, передає "ДС".

"15 — 21 лютого винищувачі, які виконують функції повітряного патрулювання НАТО в країнах Балтії, чотири рази піднімалися в повітря для впізнання і супроводу військових літаків РФ, що пролітали в міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 17 лютого був ідентифікований російський літак Іл-22, що летів від "материкової частини" РФ до Калінінградської області, з планом польоту, підтримуючи радіозвʼязок з Регіональним центром управління повітряним рухом (RSVC), з включеним радіолокаційним транспондером. Іл-22 супроводжували два російські літаки Су-35, які повернулися на "материкову частину" РФ, з Калінінграда його зустрічали два Су-27. Ці літаки летіли без планів польоту, без радіолокаційних відповідачів і не підтримували радіозвʼязок.

Того самого дня винищувачі повітряної поліції НАТО впізнали літак РФ Су-24, що здійснював переліт у напрямку Калінінградської області. Він літав без радіолокаційного відповідача, не підтримував радіозвʼязок з RSVC і мав план польоту.

18 лютого авіапатруль НАТО впізнав російський літак Іл-22, який летів у міжнародному повітряному просторі з Калінінградської області РФ на "материкову частину" Росії — з включеним радіолокаційним транспондером, підтримував радіозвʼязок з RSVC і мав план польоту. Його супроводжували два літаки Су-27, які повернулися в Калінінградську область, з материкової частини РФ його зустрічали два Су-35. Ці літаки летіли без планів польоту, без радіолокаційних відповідачів і не підтримували радіозвʼязок.

19 лютого винищувачі повітряної поліції НАТО ідентифікували два літаки РФ, Іл-78 і Ту-134, які здійснили переліт у міжнародному повітряному просторі з Калінінградської області РФ на "материкову частину" країни. Вони летіли з включеними радіолокаційними транспондерами, підтримували радіозвʼязок з RSVC і мали плани польоту.

Як відомо, місія Балтійського повітряного патрулювання НАТО здійснюється з баз в Литві й Естонії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua