• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Росія не пустила до Сущенко представника ОБСЄ

Реклама на dsnews.ua
Росія не дозволила представнику ОБСЄ з питань свободи медіа Дуні Міятович відвідати незаконно затриманого у Москві українського журналіста Романа Сущенко

Про це йдеться у звіті Міятович від 1 грудня, оприлюдненому на сайті ОБСЄ, передає "ДС".

Міятович зазначила, що 3 листопада повторно звернулася письмово до міністра закордонних справ Росії Сергію Лаврову і попросила дозволу відвідати журналіста "Укрінформу".

Вона надала справі Сущенко "високий розряд", особливо відзначивши, що це єдиний іноземний журналіст, який перебуває під арештом у регіоні ОБСЄ і єдиний іноземний журналіст, заарештований на Росії.

Міятович висловила готовність зустрітися з відповідними офіційними особами Росії, щоб обговорити питання, пов'язані зі свободою слова.

"11 листопада я отримала відповідь від влади, в якому вказувалося, що це справа знаходиться поза мого мандата. Мене знову запевнили, що затримання Сущенко не пов'язане з його професійною діяльністю, а журналісту було надано всі процесуальні пільги", - зазначає представник ОБСЄ.

Як повідомляла "ДС", раніше адвокат затриманого і заарештованого в Росії за підозрою в шпигунстві Романа Сущенко Марк Фейгін заявив, що Росія може обміняти його підзахисного на агента головного розвідувального управління Генштабу збройних сил Росії Віктора Павленка, якого СБУ затримала в Рівному.

Нагадаємо, 30 вересня ФСБ затримала в Москві журналіста "Укрінформу" Романа Сущенко за підозрою в шпигунстві. У російської спецслужби вважають, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В українській розвідці причетність Сущенко до відомства спростовують.

    Реклама на dsnews.ua