• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Росія оштрафувала Google на півмільйона за відмову "фільтрувати базар"

Реклама на dsnews.ua
Роскомнагляд оштрафував компанію Google на 500 тисяч рублів ($7530) за відмову фільтрувати заборонений в Росії контент

Про це заявив глава російського відомства Олександр Жаров, інформує "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

"Ми відповідь від компанії Google отримали, вони вважають, що законодавство РФ вони дотримуються - так написано в листі. Оскільки ми стежимо за їх видачею пошукової і оскільки сайти з єдиного реєстру забороненої інформації в цій видачі присутні, для нас це незаперечний доказ того, що відповідна фільтрація не здійснюється. У зв'язку з чим сьогодні справа завершилася, і компанія була оштрафована на 500 тисяч рублів", - сказав Жаров.

Він також пригрозив, що Роскомнадзор може порушити нові справи проти Google і надалі відомство може призначити новий штраф "з вилки між 500 і 700 тисяч рублів".

25 жовтня у прес-службі Роскомнадзора повідомили, що регулятор зафіксував невиконання компанією Google спрямованого їй вимоги про підключення до федеральної державної інформаційної системи (ФГИС), містить перелік заборонених сайтів (Єдиного реєстру забороненої інформації).

26 листопада Роскомнагляд порушив адміністративну справу стосовно Google за відмову підключитися до реєстру заборонених в РФ сайтів для фільтрації пошукової видачі, зазначалося, що розгляд протоколу про правопорушення по суті відбудеться в грудні.

    Реклама на dsnews.ua