• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Росія вирішила назавжди залишити в Сирії свої бойові літаки

Реклама на dsnews.ua
Росії надається на безоплатній основі аеродром Хмеймим з його інфраструктурою

Росія і Сирійська Арабська Республіка уклали угоду про розміщення авіагрупи РФ в Сирії на безстроковий період, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Зазначається, що документ був опублікований сьогодні, в четвер, на інтернет-порталі правової інформації РФ.

"Ця угода укладається на безстроковий період. У разі наміру однієї із сторін припинити дію цієї угоди вона повинна інформувати про це іншу сторону у письмовій формі. У такому разі виконання цієї угоди припиняється після закінчення одного року з дати отримання відповідного повідомлення", - наголошується в документі.

Зокрема, Росії надається на безоплатній основі аеродром Хмеймим з його інфраструктурою, а також "необхідні території за погодженням сторін".

Визначено, що РФ має право ввозити в Сирію і вивозити з неї "без будь-яких зборів і мит" будь-озброєння, боєприпаси, обладнання і матеріали, а особовий склад російської авіаційної групи не підлягає огляду прикордонними і митними органами Сирії.

"Російська авіаційна група користується повним імунітетом від цивільної та адміністративної юрисдикції Сирійської Арабської Республіки", - йдеться в документі.

Крім того, Сирія звільняє росіян від будь-яких податків.

"Сирійська Арабська Республіка не пред'являє ніяких претензій Російської Федерації, її авіаційній групі та її особовому складу і не порушує проти них ніяких позовів у зв'язку з діяльністю російської авіаційної групи і її особового складу. Сирійська Арабська Республіка бере на себе врегулювання претензій, які можуть бути висунуті третьою стороною у випадку заподіяння шкоди у зв'язку з діяльністю російської авіаційної групи і її особового складу", - наголошується в документі.

Угода була підписана в Дамаску ще 26 серпня 2015 року.

Читайте також:

"
    Реклама на dsnews.ua