Росія вирішила закрити для кораблів частина Керченської протоки (ДОКУМЕНТ)

В уряді РФ прийняли рішення закрити для проходження кораблів частина Керченської протоки

Про це повідомив колишній уповноважений президента України з Криму Борис Бабін на сторінці в Facebook, передає "ДС".

Відповідний проект міністерства транспорту РФ стосується частини акваторії протоки, прилеглої до Керчі та до коси Тузла. Експерт зазначив, що таким чином Росія обмежує проходження суден в Азовське море і розширює площу анексованої території на море.

"Цим окупанти переслідують декілька цілей. По-перше, це додаткові обмеження для проходження суден та їх маневрування, прикладом судна з невеликою осадкою могли проходити через ці води, а не за основним фарватеру, де РФ вимагає сплату "канальних і лоцманських зборів". По-друге, в цій акваторії фактично виникає захищена база для кораблів Чорноморського флоту, ФСБ і прикордонної охорони Росгвардии", - зазначив Бабін.

Він уточнив, що Росія таким чином порушила чергові міждержавні угоди з Україною.

"Росія цинічно порушує таким закриттям і Договір 2003 в частині користування протокою, і Угода 1993 року про рибальство на Азові (води протоки традиційно були місцем промислу материкових українських рибалок)", - зазначив експерт.

Нагадаємо, уряд вважає за доцільне повернутися до питання про "азовському" пакет санкцій відносно РФ на тлі зростання затримок росіянами суден у Керченській протоці.