• USD 28.3
  • EUR 33.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Росія серйозно націлилася на керівні посади в ОБСЄ

Реклама на dsnews.ua

Росія має намір не допустити ситуації, коли всі виконавчі посади в ОБСЄ знаходяться в руках представників Заходу

Про це заявив постійний представник Росії при ОБСЄ Олександр Лукашевич, передає "ДС" із посиланням на ТАСС.

«Ми з боку СНД будемо активно добиватися справедливого географічного розподілу цих посад, про що, нагадаю, в 2017 році на неформальному засіданні міністрів Мауербаху при австрійському головуванні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров абсолютно чітко дав зрозуміти, що такої ситуації, коли на чолі всіх інститутів ОБСЄ стоять представники Заходу, такої ситуації Росія більше не допустить», — сказав він під час онлайн-брифінгу.

Лукашевич уважає, що країни-учасники СНД мають великий шанс висунути свого кандидата на посаду генерального секретаря ОБСЄ.

Зазначимо, що Україна призупинила свою участь у СНД після анексії Криму Росією та агресії на Донбасі.

«Попереду дуже відповідальний момент за вибором нового генсека. Нагадаю, процедурно конкурс має завершитися 18 вересня, після чого почнеться відбір і прослуховування кандидатів, які заявилися. На мій погляд, у СНД зараз дуже хороші можливості висунути кандидатів на цей пост і закріпити за собою панівні позиції в системі інститутів організації», — сказав російський представник.

На думку Лукашевича, в СНД є не менш видатні політики, які добре знають ОБСЄ, історію цієї організації, «працювали за різними напрямками і цілком могли б дати нові смакові відчуття для роботи цього загальноєвропейського інституту».

Він також зазначив, що за весь час існування ОБСЄ в керівних структурах не було жодного представника СНД.

«Хіба це справедливо? Звичайно, ні. Ми маємо право претендувати, якщо не на всі чотири, то, принаймні, на деякі посади, за що, безумовно, поборемося з усією революційною рішучістю», — підкреслив Лукашевич.

Представник Росії вважає, що у цій міжнародній організації «співпрацю і діалог останніми роками замінено оскаженілою русофобією, конфронтацією по всіх кутках».

    Реклама на dsnews.ua