• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Росія погодилася на реструктуризацію багатомільярдного боргу Венесуели, - AFP

Реклама на dsnews.ua
Венесуела і Росія в середу, 15 листопада, підписали угоду про реструктуризацію боргу

Про це AFP розповіло джерело в дипломатичних колах, передає "ДС".

Каракас прагне реструктуризувати свої зовнішні борги, які сягають близько $150 млрд, після того, як падіння цін на нафту вкрай негативно позначилося на економіці Венесуели.

Джерело не повідомило подробиці угоди. Їх обіцяють повідомити на прес-конференції в посольстві Венесуели в Москві. Заради угоди в столицю РФ прибув міністри фінансів країни Симон Серпа і сільського господарства Уильмар Кастро Сотельдо.

Зазначимо, Москва і Каракас вже кілька місяців ведуть переговори про терміни угоди, яка стосується реструктуризацію боргу в розмірі майже $3 млрд доларів, які Венесуела взяла для фінансування закупівель російського зброї.

Росія і Китай є двома основними кредиторами і членами Венесуели. Каракас має їм в загальній складності $8 млрд. і $28 млрд. відповідно.

Міністерство закордонних справ Китаю в середу висловило впевненість, що Каракас зможе впоратися з борговою кризою, додавши, що з фінансовим співпрацею двох країн все "нормально".

Нагадаємо, 3 листопада віце-президент Венесуели Тарек Ель-Айссами заявив, що Каракас запрошує своїх іноземних кредиторів зустрітися 13 листопада, щоб реструктурувати борг у розмірі $150 млрд.

Увечері 13 листопада Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poors опустило до дефолтного рівня борг Венесуели в іноземній валюті.

    Реклама на dsnews.ua