• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Росія вийшла з Договору з відкритого неба

Реклама на dsnews.ua

Міністерство закордонних справ РФ оголосило про початок процедури щодо виходу Росії з Договору з відкритого неба

Відповідну заяву було розміщено на сайті міністерства, інформує "ДС",

"У зв'язку з відсутністю прогресу в справі усунення перешкод для продовження функціонування Договору в нових умовах МЗС Росії уповноважений заявити про початок внутрішньодержавних процедур щодо виходу Російської Федерації з ДОН. Після їх завершення відповідне повідомлення буде направлено Депозитаріям", — йдеться в заяві.

Таке рішення в Росії пояснили тим, що 22 листопада 2020 року Сполучені Штати Америки вийшли з даного договору під нібито надуманим приводом.

"Тим самим був істотно порушений баланс інтересів держав-членів, досягнутий під час укладання Договору, завдано серйозної шкоди його дії, підірвана роль ДОН як інструменту зміцнення довіри і безпеки. Російська сторона висунула конкретні, відповідні фундаментальним положенням Договору, пропозиції з підтримки його життєздатності в нових умовах. З жалем констатуємо, що вони не отримали підтримки з боку союзників США", — стверджують в МЗС РФ.

Як повідомляла "ДС", в 2020 році США вийшли з Договору з відкритого неба, пояснивши це тим, що Росія не виконує умови документа.

Довідка. Договір з відкритого неба — багатосторонній міжнародний договір, що дозволяє вільні польоти неозброєних розвідувальних літальних апаратів в повітряному просторі країн-підписантів. Підписаний 24 березня 1992 року в Гельсінкі представниками 23 держав-членів Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ).

Відповідно до Договору, держави, які підписали його, взяли на себе зобов'язання надання можливості здійснювати спостережні польоти (інспекції) над своєю територією на підставі запиту в рамках встановлених квот. Польоти проводяться на повідомній основі.

    Реклама на dsnews.ua