• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Росіянку ув'язнили на 7 років за SMS про військах в Сочі перед війною з Грузією

Реклама на dsnews.ua
Громадянка Росії Оксана Севастиди засуджена до семи років ув'язнення за звинуваченням у державній зраді. Приводом стали кілька SMS-повідомлень, які вона відправила в 2008 році, незадовго до війни з Грузією

Севастиди писала приятелеві в Грузії, що бачила в Сочі поїзд з військовою технікою, що йде у бік Абхазії, інформує "ДС" з посиланням на "Медузу".

Краснодарський крайовий суд виніс їй вирок ще в березні 2016 року, проте до цих пір про це не повідомлялося. Видання при пошуку за прізвищем Севастиди виявило в базі даних суду картку справи, при цьому в самій картці імені засудженої немає. Справу було розглянуто 3 березня 2016 року суддею Володимиром Кобзевым.

Адвокат Іван Павлов домагається звільнення Севастиди. Він зазначив, що у вироку докладно описані події, які передували війні з Грузією - зокрема, вказані номери військових частин і види техніки, яку перевозили залізницею.

"З точки зору інформаційної значущості і чутливості відомостей її смски, якщо порівняти з вироком, - як крапля і море", - сказав Павлов.

Як відомо, у листопаді 2014 року була засуджена мешканка Сочі Катерина Харебава, яка також відправила SMS своєму приятелеві, побачивши пересування російської військової техніки у бік Абхазії незадовго до війни в Грузії. Краснодарський крайовий суд засудив її до шести років ув'язнення за шпигунство. Справу розглядав суддя Володимир Кобзєв, який займався справою Оксани Севастиди.
Харебава, за версією звинувачення, передала відомості про пересування військової техніки військовому представнику Грузії і тим самим розкрив державну таємницю.

"Меморіал" визнав Катерину Харебава політв'язнем. Правозахисники відзначають, що російська військова техніка перед війною з Грузією переміщалася відкрито, її бачили багато людей - отже, інформація про таких переміщеннях не може бути таємною.

    Реклама на dsnews.ua