• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Російським олімпійцям видали "методички" з відповідями на питання про Крим, BLM, допінг і харасмент

Російські спортсмени отримали інструкцію, як поводитися на Олімпіаді в Токіо і відповідати на "провокаційні питання", зокрема щодо анексованого Криму

Олімпійський прапор
Олімпійський прапор / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні російського видання "Ведомости", передає "ДС".

Олімпійський комітет Росії розіслав інструкцію учасникам Ігор, які відкриваються 23 липня. Пресслужба ОКР підтвердила підготовку документа.

Російський комітет попереджає спортсменів, що їм буде надходити все більше запитів на коментарі та інтервʼю, але такі запити по злободенних тем "можуть носити провокаційний характер" і ставити олімпійців "через незнання" в неприємне становище.

СКР рекомендує найпростішу відповідь на політичні питання "No comment". Окремі відповіді вже підготовлені.

Щодо руху Black Lives Matter спортсмен повинен відповідати, що ставлення до такого руху — особиста справа кожного: "Але Олімпіада в жодному разі не повинна ставати майданчиком для будь-яких акцій і жестів".

Крим, Донбас та інші подібні питання не треба обговорювати, оскільки "спорт повинен залишатися поза політикою".

На питання про допінгові скандали російський олімпієць повинен відповісти, що по цій частині йому сказати нічого, оскільки в них він ніколи не брав участі, а санкції повинні коментувати ті, хто їх вводив.

Щодо харасменту у спорті спортсмени повинні відповідати, що спортивний світ з такою проблемою впорається: "Я з цим ніколи не стикалася (-ся) в карʼєрі, але знаю, що така проблема існує в багатьох країнах".

Також прописана відповідь щодо участі Росії у Іграх не під своїм прапором через санкції Всесвітнього антидопінгового агентства. Олімпійцям рекомендовано говорити, що вони все одно представляють свою батьківщину і це велика честь, хоча і хотілося б чути державний гімн Росії, тому що це завжди дуже емоційний момент (замість нього буде грати Перший концерт Петра Чайковського).

Нагадаємо, у грудні 2019 року Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) відсторонило Росію від участі в найбільших міжнародних змаганнях на чотири роки. Заборона торкнеться Олімпійських ігор 2021, 2022 років та Чемпіонату світу з футболу в Катарі-2022. До змагань будуть допущені тільки спортсмени, які доведуть, що не причетні до допінгових порушень. Їм дозволили виступати під нейтральним прапором і без російського гімну.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua