• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Російський екзархат в Європі вийшов з підпорядкування Константинополю

Реклама на dsnews.ua
Генеральна асамблея кліриків і мирян російської екзархату в Західній Європі на позачергових зборах переважною більшістю голосів відмовилася від саморозпуску, на якому наполягає Константинопольський патріархат

З 206 учасників голосування 191 висловився проти розпуску екзархату, 15 - "за", повідомив російський "Інтерфакс" з посиланням на французькі ЗМІ, передає "ДС".

Асамблея відбулася 23 лютого в Парижі.

"Передбачається, що свою подальшу долю - питання канонічного підпорядкування після фактичного відходу від Константинополя - екзархат визначить у найближчі три місяці і затвердить на генеральній асамблеї у червні", - наголошується в повідомленні.

Архиєпископія православних російських церков у Західній Європі (російський екзархат) з центром у Парижі була створена на основі парафій російських емігрантів після революції 1917 року.

Архиєпископія перебувала під владою Константинополя. В кінці листопада 2018 року Синод у Стамбулі прийняв рішення про розпуск російського екзархату і запропонував його духовенству і віруючим перейти в підпорядкування місцевих грецьких архієреїв.

Екзархат має 65 парафій, 11 діючих церков, два монастиря і 7 скитів у Франції, Бельгії, Нідерландах, Великобританії, Німеччини, Норвегії, Швеції, Данії, Італії та Іспанії.

    Реклама на dsnews.ua