• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Росії відхрестилися від воював за "ДНР" підполковника Гратова (ДОКУМЕНТИ)

Реклама на dsnews.ua
Російський полковник ВДВ Валерій Грат, який воював на Донбасі на боці бойовиків, звертався в держструктури РФ з питань надання статусу ветерана

Копії офіційних відповідей на звернення Гратова опублікував на своєму Telegram-каналі офіцер ЗСУ, полковник Анатолій Штефан ("Штірліц"), передає "ДС".

"Батьківщина кине тебе, синку. Завжди, - прокоментував документи Штефан. - Відомий артист військового жанру "полковник Грат" погано почувається. Пише в спортлото".

Судячи з відповіді Апарату уповноваженого з прав людини в Росії, Валерій Грат звертався з питань, пов'язаних з наданням статусу ветерана. Однак у відомстві йому відмовили.

"Російська Федерація не є стороною згаданого вами конфлікту на територіях невизнаних "Луганської народної республіки" та "Донецької народної республіки". І громадяни Російської Федерації не направлялися органами державної влади для участі в цьому конфлікті", - йдеться в документі.

"При викладених обставинах уповноважений з прав людини в Російській Федерації, на жаль, позбавлений можливості надати вам сприяння у вирішенні питання віднесення учасників зазначеного конфлікту до ветеранів бойових дій, а також видачу будь-яких посвідчень тим з них, хто перебував у полоні", - додали в Апараті омбудсмена.

В іншому відповіді сказано, що інформацію передадуть в Адміністрацію президента Росії.

Грат також звертався до Комітету оборони Держдуми. Відомство переадресовало його звернення в Міністерство закордонних справ Росії.

Нагадаємо, українські спецслужби затримали російського полковника ВДВ Валерія Гратова, який воював на Донбасі на боці бойовиків, на кордоні з Придністров'ям влітку 2017 року. На початку січня 2020-го його видали Росії в рамках обміну полоненими.

    Реклама на dsnews.ua