• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Російський робот Федір після повернення з космосу не зміг включитися

Реклама на dsnews.ua
Антропоморфний робот-андроїд російського виробництва Федір після повернення з Міжнародної космічної станції (МКС) не зміг включитися

Про це повідомив під час бесіди з екіпажем МКС начальник відділу пошуково-рятувального забезпечення РКК "Енергія" Сергій Малихов, передає РБК.

Російський космонавт Олексій Овчінін під час сеансу зв'язку із Землею поцікавився, як робот Федір пережив посадку. За словами Меліхова, "робот успішно долетів до станції, проте він не зміг вийти на зв'язок".

"Мабуть, чи батарейки, або я не знаю. Але він не включився. Розбираються, у чому справа", - сказав Малихов, додавши, що робот міг просто не захотіти з нею "розмовляти".

Овчінін у відповідь на це припустив, що робот міг сильно втомитися. "Ви його, напевно, там замучили на борту", - віджартувався Малихов.

Федір, або Skybot F-850, - перший російський человекообразный робот-рятувальник, адаптований до роботи на орбіті. Робота запустили на навколоземну орбіту на кораблі "Союз МС-14" 22 серпня. Через п'ять днів корабель з другої спроби пристикувався до МКС.

    Реклама на dsnews.ua