• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Московська церква хоче "віджати" в Криму заповідник "Херсонес"

Реклама на dsnews.ua
Кримська єпархія Російської православної церкви збирається домагатися передачі у власність 24 об'єктів заповідника "Херсонес Таврійський"

Про це повідомляє "112 Україна" з посиланням на слова протоієрея Сергія Халюта, передає "ДС".

Як сказано в повідомленні, будівлі на території "Херсонеса" раніше належали Володимирському чоловічому монастирю, і, на думку Халюта, держава повинна побудувати сучасний музейний комплекс для розміщення експонатів "Херсонеса Таврійського".

"Ми готуємо документи для того, щоб виконати закон 327 від 11 листопада 2010 року "Про передачу церковної власності, яка перебуває у державній або муніципальній власності". Тобто сьогодні Сімферопольська і Кримська єпархія виконує закон Російської Федерації", - сказав Халюта.

Як каже протоієрей, зараз цінні експонати музею знаходяться у підвалі монастиря, не пристосованому для цього.

"Наше звернення, може бути, допоможе сьогодні і Міністерству культури Російської Федерації, і дирекції заповідника почати процес справжнього розвитку Національного заповідника", - зазначив він.

Водночас прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що нічого не знає про подібному зверненні. Про це повідомляє "РИА Новости".

"Я, на жаль, не володію інформацією щодо ось цього звернення, але, безумовно, тут не можна говорити про якомусь загальному підході. Це питання доцільності, який обговорюється в кожному конкретному випадку. Більшого, на жаль, не можу сказати, бо не володію інформацією", - сказав Пєсков.

Нагадаємо, в жовтні 2015 року російський уряд віднесло "Херсонес Таврійський" до об'єктів культурної спадщини РФ. У відповідь український МЗС назвав це рішення "рейдерством".

У свою чергу ЮНЕСКО заявив, що не визнає приналежність "Херсонеса Таврійського" до Росії.

    Реклама на dsnews.ua