• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

РПЦ запропонувала перевести всю Росію на юліанський календар "часів Христа"

Реклама на dsnews.ua
Росії необхідно замість григоріанського календаря повернутися до старим юліанським, який використовували в країні до революції 1917 року

Таку заяву зробив перший заступник голови Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством та ЗМІ Московського патріархату Олександр Щипков, інформує "ДС" з посиланням на РИА Новости.

"Щороку у січні спалахують розмови про те, що святкування Різдва Христового необхідно перенести на 25 грудня (відповідно до чинного в РФ григоріанським календарем - "ДС"). Я прихильник "старого стилю" і вважаю, що Росії пора повертатися до юліанського календаря, що існував ще за часів Христа. Упевнений, що рано чи пізно це станеться", - заявив Щипків.

Як відомо, РПЦ користується в своїх богослужіннях юліанським календарем ("старий стиль"), в той час як Росія, разом з більшістю країн користується григоріанським календарем ("новий стиль"). Тому Новий рік в РФ святкують разом зі всім світом, а Різдво - за "старим стилем" 7 січня.

На думку Щіпкова, єдиною берегинею традицій в Росії залишається Російська церква, а будь-яка модернізація є політичним трендом.

"Календар - це не цифри на папері, а частина картини світу народу. Ми знаходимося у своїй православної парадигми і в ній повинні залишатися", - вважає він.

    Реклама на dsnews.ua