• USD 28.4
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Борис переодягнений у Альошу. Чому кращий російський робот — це мужик в костюмі

Кращий робот Росії — мужик в костюмі, найкращий президент — колишній співробітник КДБ зі зв'язками з ОЗУ, кращі озброєння — небудь надуваються, або малюються, найкраща ідеологія — пекельний коктейль
Фото: "Шоу роботи"
Фото: "Шоу роботи"
Реклама на dsnews.ua

Якщо російська Борис опинився раптом. Та не робот, і не людина, а так... Людина, ряженный в робота.

Мабуть, слід пояснити. Борис — це людина в костюмі Альоші. Так, ясніше не стає. На жаль.

Справедливості заради, вся ця історія, про яку піде мова, сама по собі в достатній мірі заплутана. На перший погляд. Гаразд, спроба номер три.

Отже. У російському місті Ярославлі 11 грудня відкрився форум "ПроеКТОрия", який проводиться щороку з волі самого президента Володимира Путіна. Форум отримав благословення з самого верху, щоб заткнути за пояс супостата і потрясти його убоге ліберальне уяву кмітливість російського народу. Ну і, природно, викликати охи і ахи на просторах "нєобьятной". Загалом, не сказати, що саме по собі захід вже сильно гідно згадки за межами цієї самої "нєобьятной". Зважаючи на своїй типовості чи що. Якщо б не один комічний випадок, яким порадували сучасні літописці величі Росії. На форум прибула знімальна група "Росії 24", щоб, власне, забезпечити достатній рівень "охоахов". І, на свою біду, журналісти зустріли робота Бориса. Він, мабуть, настільки їх вразив, привів в благоговійний трепет, що факт, що це й не робот зовсім, а людина, був проігнорований. Від нестачі реальних досягнень або щирої віри в те, що піпл схаває все. Абсолютно всі. Незважаючи на те що на знімку, опублікованому в Twitter ж "Вести Ярославль", чітко видно людська шия.

Як би те ні було, вийшов пафосний сюжет про робота, який ходить, знає математику, говорить і, о боги, вміє танцювати під набив оскому хіт Skibidi. "Вау! — вирішили пропагандисти. — Та це ж... найсучасніший робот". Правда, з вердиктом журналістів не погодилися глядачі і читачі. Не піпл схавав в цей раз. Ні, деякі невдячні навіть поставили ряд цілком логічних запитань: що за Борис такий, про який досі не сурмили у всі труби науковці та ЗМІ? Де його датчики? Чому він так дивно рухається? Мало того, найбільш старанні правдошукачі з'ясували, що насправді-то всяк, хто може влізти в красиву шкіру робота і при бажанні отролеплеить закони Азімова. Для цього достатньо придбати костюм "Робот Альоша".

Так, потрапили в халепу, так потрапили. Довелося навіть видаляти відео сюжету з YouTube. І, здавалося б, на цьому можна поставити крапку. Хохма? Хохма. Епік фейл? Ну так, чого вже тут. Адже кремлівські пропагандисти на епік фейле сидять і жартом поганяють. Але такого роду провали символічні, по своїй суті будучи далеко не кривим дзеркалом, а ілюструють сувору і непроглядно-непривабливу повсякденність. Цей потрапив в "ящик" Борис — в ньому вся суть.

Реклама на dsnews.ua

Дивлячись на цей цирк, згадується схожий епізод з всюдисущих, всі висміюють "Сімпсонів" про те, як батько сімейства (Гомер Сімпсон), не має навичок в належному поводженні з інструментами та гнівний розчаруванням сина (Барта), намагається виправити ситуацію єдиним прийшли йому в голову способом — сам стає роботом, яким син нібито управляє на популярних битвах різномастих машин. Зауважте, не намагається виправитися, підтягнути свій рівень, піти на курси і т. п. Йому простіше зімітувати. Як і кремлівським ЗМІ. У них суцільно імітація успіху. У випадку з Гомером син приходить в захват від того, що батько ризикував своїм життям. Здебільшого аналогічно реагують і споживачі кремлівських сюжетів: глядач може підсвідомо або навіть усвідомлює, що його водять за ніс, і може навіть посміятися, але адже це заради благої цілі — захист неймовірно особливих держави і народу (саме так, держава на першому місці) і на зло ворогові.

Патріотичний угар сшибается з логікою, як уайтовские сер Груммор Груммурсум і король Пеллинор. Вони важкі, громіздкі, неповороткі, майже сліпі і голосно сопуть. А здалеку за ними спостерігають раціо і самоповагу в особі Мерліна і Варта. І те, що спочатку повинно було виглядати як демонстрація успіху, гідна захоплення народних мас, виявляється до болю пронизливою правдою — немає ніякого успіху. Є дві фігури-явища, зведені в абсолютний гротеск, які толком-то і не бачать нічого, але продовжують безглуздо кружляти, падати, вставати, знову падати і, звичайно ж, обманювати. Ось і виходить, що кращий робот Росії — мужик в костюмі, найкращий президент — колишній співробітник КДБ зі зв'язками з ОЗУ, кращі і самі страхітливі озброєння — небудь надуваються, або малюються, найкраща ідеологія — пекельний коктейль людожерських постулатів.

    Реклама на dsnews.ua